Miliardáři a média: uhlobaroni chtějí televizi

Dohnat a předehnat Andreje Babiše chtějí uhlobaroni Jan Dienstl a Pavel Tykač. Zatímco Babiš si koupil vydavatelství Mafra (vyrábí třeba deníky Dnes a Lidové noviny) Dienstl s Tykačem pošilhávají rovnou po televizi. Měli už jednat o koupi televizí Nova a Prima, to jim ale nevyšlo. V prvním případě měli hluboko do kapsy a v druhém nepochodili, protože stávající miliardářského půlvlastníka Zacha vlastní televize baví a chce si ji ponechat. Nezbyde tedy než si založit televizi vlastní.

Údajně se na tom již pracuje a angažován byl i odborník z televizní praxe. Pro definitivní rozhodnutí si miliardáři vyhradili lhůtu na rozmyšlenou asi šest měsíců. Hodlají ukousnout 20% procent trhu s programem, který bude založen na českých seriálech a na českých estrádách.

No uvidíme, kulturní cíl to bude náročný, protože zatím se zdá, že je jednodušší (a asi i levnější) ukousnout podíl na trhu se zahraničními seriály a se zahraničními estrádami. Ovšem je samozřejmě možné, že nová televize použije know-how firem, které za ní stojí, a nasadí třeba havířský seriál Dispečer a… s osobitým Josefem Kobrem jako protiváhu majora SNB Zemana. V oblasti původní tvorby by se místo Ulice mohl objevit seriál Sloj a už zbývá vymyslet nějaký sitcom, nebo-li komedii vsedě. Ten by se mohl objevit třeba pod recyklovaným názvem Já to teda beru, šéfe a jeho protagonistou by mohl být třeba David Rath, který má z veřejně známých osobností (zatím) se sezením ty největší zkušenosti a který se již jako mediální hvězda osvědčil.

Zdroj: euro.e15.cz